Jak dbać o seniora?

Osoby w podeszłym wieku często cierpią na wiele chorób, z których część jest konsekwencją starzenia się organizmu. Do typowych chorób wieku starczego zalicza się otępienie i demencję starczą, chorobę Alzheimera czy Parkinsona. U niektórych seniorów można również zaobserwować zmiany zachowania. Niekiedy seniorzy wymagają stałej bądź częstej opieki ze strony krewnych. W jaki sposób należy opiekować się seniorem?

W miarę możliwości należy zadbać o to, żeby jak najwięcej czynności osoba starsza wykonywała samodzielnie. Jeśli nie jest to konieczne, nie trzeba seniora wyręczać w codziennych czynnościach. Warto jednak wspierać, a niekiedy nawet nadzorować, zwłaszcza jeżeli występują problemy z pamięcią.

Osoby w wieku podeszłym w szczególności powinny zadbać o zachowanie zarówno sprawności umysłowej, jak i fizycznej. Należy zatem zachęcać seniora do codziennej aktywności fizycznej. Dzięki temu można zapobiec wielu chorobom bądź złagodzić ich przebieg. Najlepszym sportem dla seniora są spacery lub nordic walking. Równie ważne są ćwiczenia pamięci oraz umysłu. Warto zachęcać seniora do gry w szachy lub do codziennego czytania. Niekiedy konieczne może okazać się zatrudnienie osoby do opieki nad seniorem, zwłaszcza gdy występują u niego poważniejsze choroby. Pomocne mogą okazać się wizyty pielęgniarki, która na bieżąco będzie kontrolować stan zdrowia seniora.

jest już dostepny w aptekach BENLYSTA 120 mg za bardzo niską cenę żółtaczka typu a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *