W trosce o dziecko

Rodzice żyją w ciągłym stresie o zdrowie swojego dziecka. Przed niektórymi schorzeniami (na przykład genetycznymi) i zdarzeniami (wypadki) nie są  oni w stanie ochronić swoich pociech, jednak istnieją takie choroby wieku rozwojowego, które są możliwe do uniknięcia poprzez odpowiednie szczepienia.

Do takich chorób zalicza się chociażby odra i świnka. Takie schorzenia przechodzone w wieku dziecięcym mają zazwyczaj łagodniejszy przebieg, niż gdyby miała na nie zapaść osoba dorosła. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza kobiety planujące zajście w ciąże, gdyż zachorowanie na którąś z tych chorób może poważnie wpłynąć na zdrowie płodu.

Aby uodpornić dziecko przed schorzeniami typowymi dla wieku dorastania oraz innymi problemami zdrowotnymi, należy zapewnić mu dietę bogatą w witaminy i minerały oraz zachęcać do aktywnego trybu życia – uprawiania sportów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ten bowiem sposób organizm nabiera odporności i będzie mógł odeprzeć atakujące go wirusy, a w przypadku zachorowania – łatwiej poradzi sobie z infekcją i uniknie niebezpiecznych powikłań.

Ze względu na fakt, że dużo chorób przenosi się poprzez ślinę (przykładowo mononukleoza), warto nauczyć swoje dzieci tego, że popularne dzielenie się jedzeniem oraz picie napojów z tego samego kubka z innymi osobami nie jest dobrym pomysłem.

altargo cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *