Jak dbać o zdrowie po 60?

Istnieje wiele chorób, które są typowe dla osób w wieku starszym. Większości z nich można jednak skutecznie przeciwdziałać. Warto pamiętać, że w tym wieku zazwyczaj układ odpornościowy jest osłabiony, przez co staje się bardziej podatny na choroby.

Osoby, które ukończyły 60 lat powinny pamiętać o regularnym wykonywaniu badań profilaktycznych. Jedną z częstszych chorób seniorów jest osteoporoza. Z tego powodu przynajmniej raz w roku warto wykonać badanie w kierunku gęstości kośćca. Równie ważne są badania, które umożliwiają wykrycie niektórych nowotworów, takich jak rak jelita grubego, szyjki macicy lub piersi. Seniorzy powinni często dokonywać pomiarów ciśnienia krwi oraz kontrolować poziom glukozy w organizmie. W ten sposób można bowiem wykryć wiele, niebezpiecznych chorób.

Chcąc cieszyć się dobrym stanem zdrowia, należy zmodyfikować tryb życia. Zamiast oglądania telewizji, lepiej wybrać się na spacer czy basen. Aktywność fizyczna jest bardzo istotna u seniorów, bowiem umożliwia przeciwdziałanie licznym schorzeniom, m.in. chorobom serca. Istotnym czynnikiem jest także dieta. Powinna składać się z dużej ilości warzyw i owoców. Najlepiej, żeby seniorzy ograniczyli białe pieczywo, czerwone mięso, szkodliwych tłuszczów na rzecz ich zdrowszych odpowiedników.

Wyprzedź meningokoki - serwis dedykowany chorobie meningokokowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *