Uważaj na odrę

Jedną z najczęstszych chorób, na jakie zapadają dzieci jest odra. Jest to choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową, bardzo łatwo może więc dojść do szybkiego rozprzestrzeniania się choroby na przykład w przedszkolach lub na placach zabaw, zwłaszcza, że wirus przenosi się już na dwa dni przed wystąpieniem pierwszych objawów u chorego. Najbardziej charakterystycznym objawem odry jest mogąca występować na całym ciele wysypka.

Nie należy jej drapać, gdyż w przeciwnym razie pozostają na całe życie widoczne i głębokie blizny. Niestety, dzieci często nie słuchają zaleceń swoich rodziców, mimo, że ci smarują zainfekowane miejsca specjalną maścią.

Odpowiednio wcześnie wykryta i leczona ospa jest całkowicie wyleczalna, a dodatkowo uodparnia na nią organizm na całe życie. Mimo, że obecnie jest dostępna szczepionka przeciwko odrze, wielu rodziców nie decyduje się na nią, a nawet przyprowadza swoje dzieci do domów, w których jest chora osoba, by w ten sposób dzieci przechodziły ja razem.

Należy jedna pamiętać, że istnieją przypadki, w których ta choroba wieku rozwojowego może doprowadzić do poważnych powikłań. Dotyczy to zwłaszcza niemowląt oraz dzieci o obniżonej odporności czy cierpiących na wady serca. Jednym z takich powikłań może być nawet zapalenie mózgu oraz zapalenie mięśnia sercowego.

http://wyprzedzmeningokoki.pl/co-to-sa-meningokoki lekiem, z którego nasza firma może być dumna nosi nazwę Kivexa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *